Będzie trudniej o kredyt! Przygotuj się!

Biuro informacj kredytowej prognozuje, że o kredyt będzie trudniej! Wysokie kwoty nie wchodzą w grę. Mogą wystąpić problemy z konsolidacją.

BIK podaje, że przede wszystkim osoby posiadające elastyczne formy zatrudnienia mogą mieć problemy z uzyskaniem finasowania.  

Przez długi okres czasu banki udzielały finansowania klientom własnym z dobrym scoringiem oraz niską wysokością rat w stosunku do dochodu netto. Poprzez nowe wytyczne miedzy innymi TSUE banki zmniejszyły zjawisko refinansowania oraz konsolidaowania kredytów.

Ze względu na niepewność co do kolejnego lockdownu, banki zaostrzyły swoją politykę kredytową. Branże, które mogą być najabrdziej dotknięte zamknięciem gospodarki mogą mieć problem z kredytowaniem. Osoby pracujące w branżach zagrożonych, również będą miały problem z otrzymaniem kredytu, w szczególności na dobrych warunkach. 

Ze względu na zawirowania z pandemią wartość kredytów gotówkowych była średnio o 32,9% mniejsza niż w analognicznym okresie w roku 2019. Równiez ilosć idzielanych kredytach zmniejszyła się o 31%. 

Nadchodząca jesień oraz widmo pogorszenia się pandemi skłania banki do drastyczniejszego podejscia do udzielania kredytów. Pomimo odmrażania kolejnych gałęzi gospodarki nie wiadomo tak na prawdę, jak rząd może zmienić zdanie. Instytucje finansowe muszą zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Widać widmo panedemi. O kredyty jest coraz ciężej. Spadek oprocentowania spowodowany obniżeniem stopy procentowej, spowodował podwyższenie prowizji w bankach. Dodatkowe ryzyko kolejnego lockdown’u (choć obiecany, że nie będzie tak drasytczny) powoduje, że o kredyt może być coraz ciężej.

 

Dlatego nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś! 

Skorzystaj z sytuacji, zanim będzie za późno!

    Wypełnij wniosek