Jak poradzić sobie z dużą ilością chwilówek.

Brak stanowczych regulacji przyczynił się do łatwości otrzymania kredytu pozabankowego. Spowodowało to naliczanie absurdalnych opłat, przez które ciężko je spłacić. Dlaczego taka sytuacja miała w ogóle miejscie?

Długi są coraz częstszym problemem wielu ludzi na całym świecie. W ostatnich latach sektor pozabankowy wzrósł na popularności i to on najbardziej doskwiera Polakom. Jak sobie poradzić z tymi uciążliwymi kredytami?

Jak żyć mając problemy finansowe?

Kredyty z sektora pozabankowe charakteryzują głownie dwie cechy. Pierwsza z nich to łatwość w pozyskaniu, druga to ich wysoka cena. Rzecz jasna im większe ryzyko tym większa cena. Jednak w tym przypadku dochodzi do absurdalnych opłat sięgających nawet 100% wartości kredytu. Do tego należy doliczyć odsetki. Zaciągnięte kredyty mimo to należy spłacać zgodnie z umową. W innym przypadku firma pożyczkowa może narobić nam problemów. Jeśli zaś nie jesteśmy w stanie regulować naszego zobowiązania, pierwszym krokiem powinno być zwrócenie się do pożyczkodawcy o pomoc. Jeśli tego nie zrobimy, otrzymamy listy i sms przypominające o płatnościach. Dialog jest pomocny jeśli nasze kłopoty finansowe są spowodowane krótkotrwałą utratą płynności w budżecie domowym. Jednak, aby całkowicie pozbyć się problemy prędzej czy później będziemy musieli sięgnąć po bardziej złożone narzędzia finansowe.

Jak poradzić sobie z długami?

Istnieje kilka możliwości. Jedną z nich jest pożyczka prywatna. Taką pożyczkę może nam udzielić członek rodziny, osoba nam dobrze znana, bądź inwestor indywidualny. Z każdą z tych osób należy sporządzić odpowiednie dokumenty. Najczęściej, osoby w trudnej sytuacji szukają pomocy u inwestorów w dyskrecji przed rodziną. Warto wiedzieć, że inwestor pożycza nam pieniądze na krótki okres czasu. Ma to na celu przede wszystkim poprawienie jakości BIK oraz przygotowanie nas do finansowania bankowego.

Finansowanie bankowe ma na celu skonsolidowanie wszystkich naszych zobowiązań w jedno, które będziemy w stanie płacić. Kredyt w banku może być na okres nawet 144 miesięcy, dzięki czemu rata mniejsza niż w przypadku pożyczek na krótki okres. Taki kredyt oczywiście można spłacić wcześniej.

Podsumowując – pożyczka prywatna jest tylko pomocą w uzyskaniu finansowania bankowego.

Wychodzenie z długów

Wychodzenie z długów może być proste. Wystarczy znaleść firmę, która nam w tym pomoże. Zgłoszenie się do profesjonalnej firmy zaoszczędzi nam czasu oraz nerwów. Specjaliści z branży finansowej, doskonale znają rynek bankowy jak również inwestorów, którzy pomogą nam w poprawie nasze sytuacji do czasu otrzymania finansowania.

Oczywiście możemy próbować wyjść z sytuacji na własną rękę. Jednak popełnione błędy mogą być trudne do naprawienia i wydłuża czas oddłużania.